GamblingXpert

Zasady Black jacka

autor:

Zastanawiało Was kiedyś, jakie jest pełne brzmienie hot magic fruit regulamin – może nawet tego szukaliście? To prawie dokładnie tak jak ja. Z tym, ze nigdy nie udało mi się znaleźć. Ale szukałem wszędzie: zajrzałem do szafek w kuchni, nawet do tych, gdzie na co dzień nie zaglądam. Przejrzałem łazienkę, byłem w piwnicy, bardzo dokładnie przejrzałem balkon – nigdzie ich nie znalazłem.

Nieco zmęczony usiadłem w kuchni w fotelu i zacząłem się zastanawiać nad tym, gdzie mógłbym je znaleźć. I gdy tak siedziałem i myślałem nad tymi poszukiwaniami, przyszły mi do głowy zupełnie inne pomysły.

Pomyślałem sobie o wielkim mieście, takim, w którym rozdają żetony casino i wszystko jest za darmo. Mieszkańcy są roześmiani i szczęśliwi, rowerzyści mają swoje scieżki, muzea, teatry i kina – pełne ludzi. I tylko pod spodem czai się katastofa.

W mieście tym żyło mnóstwo bezpańskich psów i choć nie przeszkadzały one mieszkańcom, stały się ze względu na swą liczebność istotnym kłopotem dla władz miasta. Postanowiono więc uporządkować ten kłopot: władze rozpoczęły szeroko zakrojoną akcję mającą na celu przekonanie mieszkańców miasta do adopcji bezpańskich zwierząt. Wielu mieszkańców się przekonało i ostatecznie adoptowano wszystkie bezdomne psy za wyjątkiem tych, które miały złamany ogon. Niechciane psy ze złamanymi ogonami zamknięto w schronisku. Ponieważ jednak miasto miało inne plany co do ziemi, na której stało schronisko, zostało ono zamknięte, bezpańskie psy zaś zabito.

Mieszkańcy mieli do wyboru: albo euro ruletka albo schronisko dla psów. A że hazard wygrał z człowieczeństwem... cóż...

Nie od dziś wiadomo, że automaty do gier powodują agresję i bywają przyczyną licznych kłopotów, nadmiernego pobudzenia, krachów finansowych, niedoskonałego życia miłosnego, towarzyskiego czy rodzinnego, niszczą relacje międzyludzkie i ogólnie odpowiadają za zło całego świata, niestety. Jak z tym walczyć? Umrzeć? Nie, to by było za proste. Można się oddać hazardowi ale wstrzemięźliwie, przezwyciężać własne pokusy. W taki sposób hot gra nie będzie tym, czemu ulegamy, ale tym, z czym walczymy i wychodzimy z tej walki zwycięsko.

Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że psy stały się tutaj ucieleśnieniem złych efektów współdziałania ludzi z maszynami. Nieszczęśliwe, niewinne zwierzaki żyłyby do dziś, gdyby nie człowiek, który je zniszczył – i do tej pory permanentnie niszczy. Wszyscy byśmy chcieli, żeby było przepięknie, ale tak się niestety nie da, nie można na to wiele poradzić. Trzeba być dobrym dla swojego psa – i już.

[Edytuj artykuł]

opublikowano: 06/10/2015 13:00

Najnowsze artykuły w tej kategorii:

Graj teraz!